Düğün Fotoğrafçısı Seçimi Nasıl Yapılır

Size saygı duymalı, samimi olmalı

Düğün fotoğrafçısı, çiftlere hitabeti ile onlara saygıyla yaklaşmalı ve çekim sırasında kendini onların yerine koyarak gelin damatları çok iyi anlamalı. İnsanların en çok zorlandığı durumlardan biri olan gelin damat çekimleri sırasında stres ve heyecan koşullarında samimi olmalı ve sizi rahatlatmalı.
Pozlarda sizi doğru yönlendirmeli. Ne tip fotoğraflar ve pozlar istediğinizi size sormalı ki düğün albümünüzü teslim aldığınızda içinizde ukde kalmamalı.

Yüksek kaliteli ekipmanlar kullanmalı

Çözünürlüğü yüksek makine ve net fotoğraflar için kaliteli açık diyafram lensler kullanan fotoğrafçıları seçin. Çekilen fotoğrafların yedeğini yapmalı.

Güvenilir bir kişi olmalı

Devlete kaydı ve bir ofisi olan güvenilir bir fotoğrafçı seçilmeli. Sadece instagramda var olan seyyar fotoğrafçıları listenizden silebilirsiniz. Anlaşma sırasında size ayrıntılı bir sözleşme hazırlayarak sizi güvende tutmalı. Siz istemezseniz çekim sırasında veya sonradan fotoğraflarınızı sosyal medyada paylaşmamalı.

İşini kendi yapmalı

Birçok çiftimizden duyuyoruz ve sahada görüyoruz ki söz verdiği halde fotoğrafçı çok fazla müşteri alabilmek için dışardan eleman tutup çekime gönderiyor. Bunlar genelde istisnalar hariç fotoğraf becerisi olmayan, çiftleri yönlendiremeyen ve haliyle diyalog kuramayan gençler. Size güzel fotoğraflar gösterip lise çağındaki gençlerle baş başa bırakıp en önemli hatıralarınızın mahvolmasına sebep oluyorlar. Fotoğraflarınızı kimin çekeceğini mutlaka kesinleştirin.

İlk önce sizi dinlemeli

Anlaşma sırasında isteklerinizi ve tarzınızı anlamalı. Hangi mekanlarda çekim daha başarılı olur, günün hangi saatleri daha güzel fotoğraflar çekilir, kuaför seçimi gibi buna benzer sorularınızı net bir şekilde cevaplamalı.

Doğal Fotoğraflar için Ahmet Kayhan

Yüksek kaliteli ekipmanlar, plato olanağı, stres ve heyecanınızın tamamen bitmesi gibi diğer sebeplerle çiftler Ahmet Kayhan ile keyifli bir fotoğraf çekimi yaşıyorlar.
Devamını oku >

Fotoğraf çekimi için tavsiyeler

Gelin rehberi şeklinde dış çekim öncesi dikkat etmeniz gereken tüm detayları sizin için hazırladık.
Kusursuz ve rahat bir dış çekim için tecrübelerimiz doğrultusunda önemli tavsiyelerimiz var.
Devamını oku >
www.ahmetkayhanfotograf.com - Ahmet Kayhan ©2021