Fotoğraf çekimi için önemli tavsiyeler

Gelin ayakkabısı

Eşinizle aranızdaki boy farkına göre rahat ve sıkmayan bir gelin ayakkabısı alın. Her ihtimale karşı günlük hayatta giydiğiniz yedek bir çift daha yanınızda olsun. Çekimden önce ev içinde gelin ayakkabınızın rahatlığını kontrol edin hatta birkaç gün ayakkabınızı giyin ki siz değil ayakkabınız size alışsın.
Eşinizin ile aranızda boy olarak çok fark var ise tavsiyemiz rahat yürüyebileceğiniz ve dans edebileceğiniz dolgu topuklu bir ayakkabı sizi konforlu hissettirecektir. İnce topuklu bir ayakkabı ile yürüme zorluğu yaşayabilirsiniz ve topuk kırılması riski vardır. Gelin ayakkabınızın dış mekan çekiminde ve düğün sırasında sizi üzmeyeceğinden emin olun.

Saç/Türban

Yüzünüzü kapatmayacak saç veya türban tasarımı fotoğraflarda güzel çıkacaktır. Profilden çekimlerde yüzünüzün saç modeli ve türban tasarımından dolayı kapalı olmasını siz de istemezsiniz. Kuaförünüz kabul ederse bir prova yaptırmanız düğün günü için çok faydalı olacaktır.
Saç modelleri için internetten size uygun modelleri kuaförünüze gösterin. Artık çeşitleri gerçekten çok artmış saç ve türban aksesuarlarını araştırın.
Daha önce evlenen arkadaşlarınızın ve akrabalarınızın tavsiyelerine dikkat edin. Elbette görüşmemiz esnasında Konya'da işini güzel yapan bayan kuaförleri ve türban tasarımcıları hakkında size tavsiyelerimiz olacak.

Gelinlik

Elbette size en çok yakışan gelinliği seçmelisiniz. Fakat gelinliğinizin içinde rahat olmanız hem fotoğraf çekiminde hem de düğün töreninde çok önemlidir. Gelinlik seçimi sırasında acele etmeden kararınızı verin.
Her şeyde olduğu gibi gelinlikte de trend ve moda var. Son yıllarda artık daha sade gelinlikler daha çok seçiliyor. Bizim tavsiyemiz de modası geçmeyecek bir model seçmenizdir. Buna en güzel örnek olan helen gelinlikler gelinlerimizi daha zarif gösterip onları oldukça rahat hissettiriyor.
Ayrıca en doğru gelinlik dikimi için,  fotoğraf çekiminde ve düğün günü giyeceğiniz ayakkabılarınızla provaya gidin.

Makyaj

Mat porselen makyaj her zaman güzel fotoğraf verir. Konya'da gelin kuaförleri ile görüşürken kullandıkları markaları sorun. Beğendiğiniz ve yüzünüze en yakışan gelin makyaj modellerini kuaförünüze gösterin, renklerini seçin. Özellikle yaz aylarında makyaj sonunda makyaj sabitleme spreyi kullanmalarını isteyin. Mümkünse önceki günlerde kuaförünüz ile bir prova gerçekleştirin. Saç/Türban ve makyaj provası yaptırmış gelinlerimiz her zaman daha memnun bir şekilde fotoğraf çekimlerini yaptırıyorlar.
Çekim, düğün süreçlerinde yanınızda yedek ruj, iğne, fondöten, saç spreyi bulundurun.

Damatlık

Hiçbir zaman modası geçmeyen, damadı diğer şık erkeklerden ayıran papyon ve gelin buketi ile uyumlu bir yaka çiçeği damatlıkları daha şık gösterecektir.
Elbette çok farklı renklerde damatlıklar görmüş olsak da hiçbir zaman modası geçmeyecek tam bir klasiktir siyah.
Tüm detayları ile fotoğraflarımızın kusursuz olmasını istiyoruz. Bu yüzden damatlarımız araçlarına ceketsiz binsinler ki damatlığın arkası buruşmasın.
Günlük hayatta rahat ayakkabıya alışık olan damatlarımızın da yanında yedek bir ayakkabı bulundurmaları iyi olacaktır.

Zamanlama

Düğün günü zaman çok hızlı akar ve her şey ucu ucunadır. Çekiminizin ve düğün töreninizin belirlenen saatte başlaması için kuaförünüze zamanında, hatta biraz erken gidin. Düğün süreci kuaför randevusu ile başlar. Saç ve türban tasarımı  ve makyaj en az 2,5-3 saat süreceğinden kuaför randevunuzu ona göre alın.
Gelin ve damatlarımız sıkışık düğün günü telaşından dolayı fotoğraf çekimi için farklı bir gün planlıyorlar. Ayrıca gelinlerimiz düğün günü yaşama olasılığı olan hüznün fotoğraf çekimine yansımasından dolayı da bu şekilde planlama yapıyorlar. Eve iki kez kuaför hazırlığı zahmetli fakat düğünden önce fotoğraf çekimi yaptıran tüm çiftlerimiz "iyi ki" demişlerdir.

Organizasyon ve Planlama

Düğün günü yapılan çekimlerde en büyük problem diğer düğün organizasyonu işleridir. Gelin arabası süsleme, misafirlerle ilkgilenme ve buna benzer düğün organizasyonu detaylarını önceden planlayın. İşleri arkadaşlarınız ve akrabalarınıza paylaştırın.
www.ahmetkayhanfotograf.com - Ahmet Kayhan ©2021